برو بالا

شماره آگهی: ۱۴۰۰۴

کتاب های تخصصی '' از قیر تا ایزوگام ''

کتاب های تخصصی '' از قیر تا ایزوگام ''
موسسه پژوهش گستر پیمان
09128090057
کتاب های تخصصی '' از قیر تا ایزوگام ''
معرفی مجموعه کتاب های متشر شده شرکت فنی مهندسی فناور گستر پیمان

پیشگفتار
از آنجا که هیچ کتاب کامل و جامعی در صنعت قیر و ایزوگام به زبان فارسی وجود ندارد، شرکت فنی مهندسی فناور گستر پیمان اقدام به تدوین و نوشتن مجموعه کتاب‌های تخصصی در این صنعت به نام «از قیر تا ایزوگام» نموده است. این کتابها با توجه به مطالب مورد نیاز در صنعت عایق و قیر نوشته شده و تا حد امکان سعی شده است تا تمامی مسائلی که در این صنایع وجود دارد بطور جامع و با زبان ساده بیان شوند. متاسفانه یکی از مشکلات این صنایع در کشور ما عدم استفاده از متخصصین در امر تولید می‌باشد.
شرکت فناور گستر پیمان با ایجاد واحد پژوهشی در این شرکت، سعی در بوجود آوردن شرایط و امکانات جهت انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و خدماتی، علمی و آزمایشگاهی و ارائه مشورت‌های علمی و همچنین فرموله کردن محصولات و کاربرد آنها در حل مشکلات و رفع نیازهای صنعت قیر و عایق نموده است.
یکی دیگر از اهداف شرکت، بالابردن سطح آگاهی مشتریان و علاقه مند کردن آنها به نوآوری به جای کپی کردن کارها می‌باشد. یکی از مشکلات صنعت عایق‌های رطوبتی این است که کارخانجات ایزوگام، استفاده از پلی استر و تیشو با کیفیت را برای تولید عایق خوب و استاندارد، به عنوان یک راهکار اصلی می‌دانند ولی باید توجه داشت که بیش از 90% این محصول را قیر تشکیل می‌دهد، قیر بزرگترین ماده اولیه در عایق رطوبتی می‌باشد. نوع قیر مناسب در این محصول، مستقیماً روی کیفیت محصول اثر می‌گذارد و تیشو و پلی استر در مرحله بعدی قرار دارند.
قیر 70/60 با کمترین حرارت در دمای 49 الی 56 درجه سانتی گراد، رونده و در دمای کمتر از 5 درجه ترد و شکننده می‌شود و هیچ گاه قیر مناسبی برای عایق رطوبتی نمی باشد چرا که برای رساندن این نوع قیر به شرایط مطلوب در صنعت عایق، مواد افزودنی و هزینه آوری لازم می‌باشد.
قیر 40/100 به عنوان قیر مناسب می‌تواند بعنوان یکی از راهکارها در عرصه تولید ایزوگام به شمار آید. بنابر این روشن است که برای بالا بردن کیفیت و تولید این محصول لازم است که تعصبات و روش‌های غلط کنار گذاشته شده و حرکتی روبه جلو آغاز شود.
متاسفانه در اکثر کارخانجات گروه تحقیق و بررسی به ندرت موجود می‌باشد. و کارخانجات جدید همیشه از نام و اسم کارخانجات بزرگ استفاده می‌کنند. این واحدها باید بدانند که این نام و اسم شرکت نبوده که واحدهای بزرگ و نیرومند را ایجاد کرده. قطعاً نوع محصول و کیفیت خوب نقش مهمی در شهرت این کارخانه‌ها داشته است.
این شرکت در راستای بهبود کیفیت قیر دمیده پلیمری و بالا رفتن کیفیت لایه عایق رطوبتی با پایه قیر دمیده و پلیمری، با طراحی و ساخت برج‌های پخت قیر از نوع ترکیبی و اصلاح شده، گامی نو در صنعت قیر و عایق برداشته است. به گونه ای که این واحدها توانایی تولید هر نوع قیر مورد نیاز صنعت عایق را با تاکید بر عدم بروز مشکلات محیط زیستی دارند.
شرکت سعی کرده است با نو اوری و تکنیک‌های جدید و ارائه خدمات به مشتریان خود، نشان دهد که کارهای جدید و دست برداشتن از روش‌های اشتباه قدیمی، از یک طرف در سود و منفعت زیاد از نظر مالی و از طرف دیگر بالا بردن سطح کیفیت تولیدات نقش بسزایی دارد. از نکته‌هایی که باید توجه داشت این است که هزینه عایق در ساختمان سازی نسبت به مصالح و مواد دیگر چون سیمان و غیره، خیلی جزئی و کم می‌باشد و تولید کنندگان متاسفانه در رقابت و جلب مشتری، محصولات خود را با قیمت کمتری نسبت به رقبا روانه بازار می‌کنند. این یکی از روش‌های رقابت ناسالم و فلج کردن تولید این نوع محصول میباشد. همگی آگاهیم که مشتری حاضر است محصول را با قیمت بیشتر و لی کیفیت بهتر بدست آورد ولی متاسفانه طرف حساب تولید کننده، مصرف کننده نیست. بین این دو طرف نمایندگی‌های فروش (نصاب‌ها) قراردارند که خیلی تعیین کننده هستند چرا که نمایندگان فروش همواره محصولی را تبلیغ می‌کنند که در فروش آنها سود آوری بیشتری نصیب خودشان می‌شود و کیفیت محصول از درجه اهمیت کمتری برخوردار است.
از نکته هایی که می‌توان به مدیران واحدهای تولیدی پیشنهاد نمود این است که همیشه کارگران و کارکنان خود را تشویق به نوآوری و اصلاح مسائل پیرامون مسئولیت کاری خود کنند و برایشان پاداش در نظر بگیرند.این مساله قطعاً در پیشرفت کار نقش بسزایی دارد.
یکی دیگر از مسائل مهمی که لازم است در صنعت عایق مورد اشاره قرار گیرد، توجه به نوع قیر و شناخت بیشتر این محصول میباشد. باید توجه داشت یکی از مهمترین شناسه‌های قیر نقطه نفوذ قیر به نام Pen می‌باشد. تولید کنندگان ایزوگام باید بدانند که هر چه نقطه نرمی و نقطه نفوذ پذیری قیر بالاتر باشد، قطعاً محصول تولیدی عایق رطوبتی، محصولی با شرایط استاندارد و مناسب تر می‌باشد. پس لازم است که به رابطه بین نقطه نرمی و نقطه نفوذ قیر توجه ویژه کنند.

مقدمه

باقی مانده برج های تقطیر در فشار معمولی و خلأ به نام مواد قیری یا اسفالت مشهور است، این مواد دارای رنگ سیاه بوده که در حرارت معمولی جامد یا نیمه جامد بوده و از چسبندگی و خاصیت ضد رطوبتی قابل ملاحظه ای برخوردار است و در سولفور کربن قابل حل می باشند.
قیرهای نرم را با میزان نفوذ پذیری (PENETRATION) و قیرهای دمیده را با نقطه نرم شدن (SOETENING POINT) و میزان نفوذ پذیری مشخص می نمایند.
در بسیاری از صنایع به ویژه ساختمان سازی استفاده از محصولاتی که بتوانند مانع از نفوذ و پیشروی آب گردند پیش بینی شده است. یکی از این محصولات عایق های رطوبتی پیش ساخته نامیده می شود.
مطابق استانداردهای ملی ایران عایق رطوبتی بام در سه نوع APP ، SBS و عایق متواکسیده تولید می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و چنانچه در ساخت آن ها دقت نشود از حالت استاندارد خارج شده و فاقد کارآیی لازم خواهند بود.

با شدت گرفتن بحران انرژی، مهندسین ساختمان و آرشیتک ها در طراحی بناهای مدرن جایگاه خاصی را برای عایق های رطوبتی و برودتی قائل شدند.
از طرفی توجه به کاهش هر چه بیشتر بارهای مرده در صنعت ساختمان سازی سازندگان این سیستم ها را وادار نمود تا سیستمی برای ایزوله کردن پیشنهاد نمایند که کمترین بار مرده را بر بنا اعمال نماید. از این رو متخصصین عایق های رطوبتی پیش ساخته با ضخامت های 2،3،4،و 5 میلیمتر را برای مصرف پیشنهاد نمودند بدیهی است حل مشکل تخریب های ناشی از پرتو UV، هوا و رطوبت در عایق پیش ساخته نیز در الویت قرار داشت.
عایق رطوبتی پیش ساخته ساختاری متشکل از یک یا چند لایه معدنی یا آلی، اشباع شده در قیرهای پالایشی یا زغال سنگی یا معدنی اصلاح شده با پلیمرها یا سایر افزودنیهای شیمیائی است که می تواند محصولی مطمئن برای مصرف در صنایع مذکور باشد.
چون در عایق رطوبتی پیش ساخته قیرها به تنهائی نمی توانستند کلیه خواص لازم اعم از مقاومت شیمیائی رئولوژیک و مکانیکی را تأمین نمایند لذا مصرف پلیمرها در قیر به منظور اصلاح و بهبود خواص آن مورد توجه قرار گرفت. از بین انواع پلیمرها دو نوع از
رایج ترین پلیمرهائی که میتوانند در آمیزه قیر/ پلیمر حضور یابند، عبارتد از ترموپلاستیک رابرها (TR) و پلی اولفین ها منجمله آتکتیک پلی پروپیلن (APP).
برحسب نوع قیر همچنین نوع و درجه پلیمر تاثیر پلیمرها روی قیرها متفاوت است اثر پلیمر روی قیر همیشه قابل پیش بینی نیست، لذا نتیجه گیری از روی اکستراپلاسیون منطقی به نظر نمی رسد.

معادن عمده قیر طبیعی در کشورهای کانادا، ونزوئلا، روسیه، ترینیداد، استرالیا، عراق و از جمله ایران وجود دارد.
اکثر قیرهای طبیعی ایران به صورت جامد بوده و به همان صورت قابل استفاده نمی باشد. مناطق دارای قیر طبیعی در ایران، به طور عمده در استانهای کرمانشاه، ایلام و خوزستان واقع گردیده و در برخی مناطق دیگر نیز بصورت محدود مشاهده گردیده است.
قیر طبیعی مناسب قیری است که قابلیت امتزاج خوبی با قیر نفتی داشته و پس از اختلاط با قیر نفتی محصولی به دست آید که مشخصات آن مطابق با استانداردهای قیرهای راهسازی باشد. چنین قیری بایستی دارای نقطه ذوب نسبتاً پایین، حلالیت بالا در سولفور کربن و خاکستر معدنی کم باشد.
در این کتاب ضمن آشنائی با انواع پالایشگاه ها و فرآورده های نفتی مختلف به ویژه قیر و استانداردهای مربوطه ، روش عایق کاری رطوبتی قیر و گونی و روش های جدید عایق کاری رطوبتی و استانداردهای عایق رطوبتی و نصب و نگهداری بررسی شده اند.
در این مجموعه می خوانیم:
جلد اول

معرفی انواع پالایشگاه
انواع پالایشگاه از نظر پیچیدگی
معرفی فرآیندهای پالایش
الف: فرآیندهای تبدیل اولیه (Primary Conversion Processes)
تقطیر اتمسفری
تقطیر در خلأ
ب) فرآیندهای تبدیل ثانویه (Secondly Conversion Processes)
1. آلکیلاسیون (Alkylation)
2. فرآیند Bottom of the Barrel
3. شکست کاتالیستی (Catalytic Cracking)
4. شکست تأخیری (Delayed Coking)
5. تصفیه هیدروژنی (Hydrotreating)
6. اصلاح یا تغییر شکل‌دادن (Reforming)
7. شکست حرارتی (Thermal Cracking)
8. Vis-breaking
9. شیرین‌سازی (sweetening)
قیر چیست؟
ساختار قیر
مشخصات قیرهای پالایشگاه شرکت ملی نفت ایران
قیر یا باقی مانده صنایع نفت
مقدمه‌ای بر این ماده و خواص و انواع آن
PENETRATION چیست؟
CUTBACK چیست؟
شرح عملیات آسفالت (شرح کلی)
قیر جاده PAVING نوع درجه 70/60
AIR CATCHPOT چه عملی انجام می‌دهد؟
عمل COLDRECYCLE چیست؟
عمل 2HIC-1002 چیست؟
چرا SNUFFING STEAM به برج تزریق می‌کنیم؟
چه اعمالی VAC.SLOPS انجام می‌دهد؟
INCINERATOR 1001 یا کوره سوزاننده مواد زاید
سیستم‌های فرعی واحد
بستن دستگاه در حالت اضطراری (EMERGENCY SHUTDOWN)
الف: اگر احتراق یا آتش سوزی در داخل برج ایجاد شد
ب: ایجاد FOAMING
ج POWER FAILURE
د PLANT AIR FAILURE
ه INSTRUMENT AIR FAILURE
و: آب کولر قطع می‌شود (BOILER FEED WATER FAILURE)
ز- خوراک قطع می‌شود
اعمال راه اندازی واحد آسفالت
طریقه راه اندازی واحد آسفالت
راه اندازی معمولی واحد آسفالت قیر جاده
مسائل ایمنی (SAFETY PROBLEMS)
الف: مسائل عمومی و کلی ایمنی
ب: مکان امن برای کارکردن (SAFE PLACE TO WORK)
مخاطرات و طریقه جلوگیری از آن
ج: ایمنی در مخازن قیر
مشخصات پمپ‌های آسفالت 1 و 2
مختصری درباره مالچ‌های نفتی
اشاره‌ای به مشخصات و خواص مالچ ها
انواع مالچ ها
مهمترین خواص مالچ ها
انواع مالچ‌ها از نظر فرمولاسیون
روش‌های مختلف مصرف مالچ ها
1. تثبیت شن‌های روان
2. مالچ‌های JUPLINING
3. مالچ‌های کشاورزی
4. مالچ‌های ساختمانی
5. مالچ‌های راه و راه آهن
6. INDULATION MULCH
7. تولید باران مصنوعی
8. حفاظت فرودگاه ها و تأسیسات
نکات قابل توجه
تشکیل مخازن نفت
سنگ مخزن
پوش سنگ
تله نفتی
الف) ساختمانی
ب) استراتیگرافیک
پالایش نفت
تقطیر
انواع تقطیر
تقطیر در فشار محیط
تقطیر با بخار آب
تقطیر در خلأ
تقطیر در خلأ و بخار
تقطیر در فشار
روش‌های جدید تقطیر
عاری نمودن نفت خام از آب
تصفیه برش‌های سبک
در روش ژیربوتول
در روش آلکازید
در روش فلوئوسلونت
تصفیه مواد سفید
ترتمان با اسید سولفوریک
ترتمان با سود
RSH + NaoH ↔ RSNa + H2O
تصفیه کروزون بوسیله انیدرید سولفورو (روش ادلینو)
روش‌های ملایم کردن
روش سلوتیزر "Solutizer"
روش دکتر
روش هیپوکلریت
روش‌های کلرکوئیوریک (روش پرکو)
روش تصفیه کاتالیکی
رنگ بری و بی‌بو کردن نفت
تصفیه روغن‌های گریس‌کاری
گاز همراه با نفت گاز محلول در نفت خام
1: تفکیک مایعات گازی
2: حذف دی اکسیدکربن و سولفور
3: نم زدایی یا رطوبت زدایی
نفت خام
مشخصات نفت
خواص فیزیکی نفت خام
ویسکوزیته
ترکیبات مولکولی نفت خام
گروه‌های تشکیل دهنده نفت خام
هیدروکربن‌ها (Hydrocarbons)
غیرهیدروکربنها (Heterocompounds)
وزن مخصوص نفت خام
سنجش وزن مخصوص نفت خام
تأثیر درجه حرارت بر وزن مخصوص نفت خام
انواع مختلف نفت برحسب A.P.I
ضریب انبساط نفت خام
ارزش حرارتی و گرمایی ویژه نفت خام
نقطه اشتعال نفت خام
نقطه سفت شدن نفت خام
پالایش نفت خام
تقطیر نفت خام
فرایندهای کک سازی و گرمایی
نفت کوره
نفت کوره، یک فراورده جانبی
مشخصه‌های بحرانی نفت کوره
نفت کوره سنگین
نفت‌های گرمایشی
مهمترین نفت‌های کوره تقطیری
نفت کوره شماره 1
نفت کوره شماره 2
نفت کوره/ Fuel Oil
گازوئیل یا نفتگاز/ Gas Oil
شیمی مواد قیر اصلاح شده با پلیمر
قیرها
الف- قیر طبیعی
ب) قیر پالایشی
قیر نفتی
فرآیندهای تولید قیر نفتی
استحصال مستقیم از نفت خام
قیر قطرانی
انواع قیر
1. قیرهای نرم یا قیرهای پالایش مستقیم
2. قیر دمیده (BLOWN BITUMEN)
هوادهی (AIR BLOWING)
3- قیر مخلوط یا مایع (CUT-BACK)
قیرهای محلول زودگیر Rapid Curing (R.C)
قیرهای محلول کندگیر Medium Curing(M.C)
قیرهای محلول دیرگیر Slow Curing(S.C)
قیر امولسیونی
طبقه بندی و نامگذاری قیرها
قیرهای نفوذی PENETRATION GRADE
قیرهای دمیده یا رده R (RUBBERY GRADER BLOWN ASPHALTSOR)
قیرهای رده ویسکوزیته VISCOSITY GRADE
قیرهای اصلاح شده
ویژگی‌های عمومی قیرها
خواص عمده قیر
نقطه نرم شدن قیر SOFTENING POINT
میزان نفوذ پذیری قیر PENETRATION
معایب قیر
مزایای قیر
آزمایشگاه قیر
قیر/ Asphalt یا Bitumen
فرآیند تولید قیر دمیده 25/85
خلاصه عملیات تولید قیر دمیده 25/85
نکات فنی در خصوص قیرها و پلیمرها
1- استفاده از قیر پالایشی مستقیم در ساخت عایق و ایزولاسیون
2- استفاده از قیر دمیده در صنایع ایزولاسیون
بحثی در علل پیدایش برخی از خواص مورد نیاز در قیرهای R-grades
قیرهای طبیعی ایران و کاربردهای آنها
کاربردهای قیر طبیعی ایران
ساخت پوشش لوله‌های نفت و گاز
کک سازی و سوخت
ساخت قیرهای صنعتی
بکارگیری در سیمان حفاری
استخراج فلزات سنگین
صادرات
بکارگیری در راهسازی
بهبود حساسیت حرارتی قیر
چگونگی انتخاب قیر طبیعی مناسب
عملیات آزمایشگاهی
عملیات میدانی
ساخت بتن آسفالتی با قیر اصلاح شده
بازدید و نمونه برداری از آسفالت ویژه
انواع قیر در ایران
ویژگی‌های قیرهای ایران
بحث و نتیجه گیری
تولید قیرهای اصلاح شده پلیمری بر اساس درجه کارایی برای کاربرد در مناطق مختلف ایران
آماده سازی نمونه ها
روش‌های پیر سازی استاندارد
گرانروی سنجی چرخشی
ریومتر برش دینامیکی
آزمون ریومتری تیر خمشی
بررسی گرانروی چرخشی نمونه ها
بررسی ریومتری برش دینامیکی
پارامتر خستگی
ریومتری تیر خمشی
جلد دوم


شیمی پلیمرهای اصلاح کننده خواص قیری
انواع پلیمرها
1) طبیعی
2) مصنوعی
بررسی خواص حاصله از افزودن ترموپلاستیک‌ها در قیر
پلیمریزاسیون در فشار بالا
پلیمریزاسیون در فشار متوسط
پلیمریزاسیون در فشار پائین
خواص شیمیائی و فیزیکی پلی اتیلن
بررسی خواص پلی پروپیلن در قیر
خواص شیمیائی و فیزیکی پلی پروپیلن
پلاستیفان یا پلاستی سایزرها
آمیزه قیر/ APP
چند فرمول در ساخت آمیزه قیر/APP
هموپلیمرهای EUPLENE 20 و CORAPREN GH2/5
کوپلیمرهای C80 و C80ME و C80MH
کوپلیمر TECNOPLEN UC
کامپاندهای EUPLENE 40و C7و C1 CORAPPREN
مواد Corappren PF70
بررسی خواص حاصله از افزودن رزین ELVAX در قیر
فواید استفاده از مخلوط رزین ELVAX/ قیر
سازگاری رزین با قیر
الف: اثر مقدار استات وینیل
ب: اثر وزن مولکولی
آماده کردن آمیزه
بررسی خواص حاصله از افزودن پلی بوتن‌ها در قیر
سازگاری
مقادیر نفوذ پذیری
نقطه شکست (فراس)
آماده کردن آمیزه قیر/پلی بوتن
کاربرد آمیزه‌های قیر/ Hyvis Napvis
بررسی خواص رابرهای ترموپلاستیک در قیر
طبیعت و ساختار رابرهای ترموپلاستیک
طبیعت و ساختار قیر
چگونگی تهیه آمیزه‌های حاوی قیر/TR
شکل فیزیکی TR
نوع و طبیعت قیر
نوع ماشین آلات
پروفیل "زمان- دما"در طول عمل اختلاط
فرآیند اختلاط
تجهیزات و ماشین آلات ویژه
بهینه مقدار TR در قیر
پایداری آمیزه
اثر فیلرها
اثر آمیخته پلیمری SBS و HVS بر اصلاح خواص فیزیکی و شیمیایی عایق‌های امولسیونی پایه قیر
مقدمه
تجربی
مواد و دستگاه ها
روش ها
تهیه نمونه
آزمون ها
آزمون پایداری امولسیون
نتایج و بحث
افزایش SBS و HVS به امولسیون
نتیجه گیری
تکنولوژی لاتکس
لاتکس طبیعی
کشت لاتکس طبیعی
لاتکس سنتزی
مزایا و معایب استفاده از لاتکس
خواص فیزیکی و شیمی فیزیکی لاتکس ها
چگالی
ویسکوزیته (گرانروی)
کشش سطحی
خواص کلوئیدی
توده شدن لاتکس ها
انعقاد لاتکس
شکل فیزیکی
عوامل منعقد کننده مستقیم لاتکس
منعقد کننده های حساس گرمایی
منعقد کننده های تأخیری
نگهداری لاتکس در بشکه یا مخزن
مشخصات عمومی در کاربرد لاتکس
انعقاد لاتکس
پایداری لاتکس
پایداری در مقابل گرما
اندازه گیری مقدار درصد ماده خشک
کشش سطحی
مواد افزودنی به لاتکس درحالت کلی
مواد پایدار کننده
مواد ضخیم کننده
مواد ژله کننده
مواد منعقد کننده
مواد منعقد کننده
مواد افزودنی که خاصیت لاتکس را تغییر می دهند
مواد شتاب دهنده
مواد پر کننده
رنگ ها
مواد ضد اکسنده
مواد نرم کننده
تولید محصولات از لاتکس
فرآیند غوطه ور سازی فرآیند بستن و اندود کردن
نخ های کشسان (کش)
مواد اسفنجی
محصولاتی که از لاتکس تولید می شوند
دستکش ظرفشویی
تهیه و بررسی خواص آلیاژ PP-PET
آمیزه های بدون سازگار کننده
تصاویر میکروسکوپ الکترونی
بررسی رفتار گرمایی
خواص مکانیکی
آمیزه های دارای سازگار کننده
تصاویر میکروسکوپی الکترونی
بررسی رفتار گرمایی
خواص مکانیکی
خواص مکانیکی کامپوزیت های الیاف نبافته پلی استر و قیر پلیمری
فرآیند شکل دهی پلی اتیلن خطی سبک با استفاده از فلوئورو الاستومرها
شرایط عملیاتی تولید پلی اتیلن خطی سبک LLDPE با استفاده از فلوئوروالاستومر
چگونگی فراورش
مکانیسم عمل
مروری بر تنش‌های پس ماند در کامپوزیت‌های گرمانرم
تنش‌های پس ماند در گرمانرم‌ها و گرمانرم‌های تقویت شده با الیاف کوتاه
تنش‌های پس ماند ناشی از جریان
تنش‌های پس ماند ناشی از جریان در گرمانرم‌های تقویت نشده
تنش‌های پس ماند ناشی از جریان در گرمانرم‌های تقویت شده با الیاف کوتاه
تنش‌های پس ماند ناشی از گرما و فشار
تنش‌های پس ماند ناشی از گرما و فشار در گرمانرم‌های تقویت نشده
تنش‌های پس ماند ناشی از گرما و فشار در گرمانرم‌های تقویت شده با الیاف کوتاه
تنش‌های پس ماند در گرمانرم‌های تقویت شده با الیاف پیوسته
تنش‌های پس ماند میکرومکانیکی[22، 21، 11،5]
تنش‌های پس ماند ماکرومکانیکی[24، 23، 10، 5]
تنش‌های پس ماند عمومی
پارامترهای اثر گذار بر شکل گیری تنش‌های پس ماند
اثر الیاف و شکل شناسی آن
اثر درصد الیاف
اثر شکل شناسی الیاف
اثر زمینه
انقباض (چروکیدگی یا آب رفتگی) زمین]
اختلاف دمای Tg با دمای فراورش کامپوزیت
مدول کشسانی زمینه
اثر شرایط تولید
اثر سرعت سرد کردن روی زمینه بی شکل
اثر سرعت سرد کردن روی زمینه نیمه بلوری
اثر سرعت سرد کردن روی شکل گیری تنش‌های پس ماند هسته- پوسته
اثر سرعت سرد کردن روی تنش برشی فصل مشترک
اثر فشار
اثر شرایط محیطی
اثر جنس صفحات قالب
آثار تنش‌های پس ماند در کامپوزیت‌های گرمانرم
آثار تنش‌های پس ماند روی خواص زمینه
آثار تنش‌های پس ماند روی فصل مشترک زمینه- الیاف
عیوب ناشی از تنش‌های پس ماند در کامپوزیت‌های گرمانرم
موج دار شدن الیاف
ترک عرضی
لایه لایه شدن
تابیدگی لایه‌ها
آثار تنش‌های پس ماند روی خواص مکانیکی لایه‌ها
مقاومت کششی
مقاومت خمشی
فشار و برش
آثار تنش‌های پس ماند روی سازه‌های کامپوزیتی گرمانرم
اثر تنش‌های پس ماند روی پایداری ابعادی سازه‌های کامپوزیتی
اثر تنش‌های پس ماند روی سیلندرهای کامپوزیتی
روش‌های اندزه گیری تنش‌های پس ماند در کامپوزیت‌های گرمانرم
روش‌های کاهش تنش‌های پس ماند در کامپوزیت‌های گرمانرم
نقش مواد اولیه و شکل شناسی آنها در کاهش تنش‌های پس ماند
کمینه کردن تنش‌های پس ماند در شرایط تولید بهینه
کاهش تنش‌های پس ماند در قطعات تولید شده
مطالعات رفتار رئولوژیکی دینامیکی پلی اتیلن پر شده با دوده
اثر مقدار دوده
اثر دما
اثر ساختار دوده
مطالعه خواص مکانیکی، رفتار گرمایی و شکل شناسی آلیاژهای PP/LDPE و PP/HDPE
شکل شناسی
خواص مکانیکی
اصلاح آلیاژ
مطالعه رفتار ویسکوالاستیک آمیخته های قیر- پلی اتیلن
آمیخته سازی
بررسی شکل شناسی
اندازه گیری خواص رئولوژیکی
بررسی شکل شناسی
رئولوژی
نتایج شبیه سازی
جلد سوم


کلیات و تقسیم بندی قیر بر اساس استاندارد
تعریف
اصطلاحات
تولید Bitumen
تقطیر جزئی نفت خام
دمیدن هوا در short residue:
فرآیند هوادهی پیوسته:
Semi- blown:
Fully blown:
فرایند شیمیایی دمیده شدن
دمای تحویل، انبار و کار در فرآیند قیر
تانک ها
دمای ذخیره و پمپ کردن قیر
قیدهای پلیمری
افزایش دما
انتشار گاز
انفجار
ورود آب به تانک ها
خواص شیمیایی Bitumens
قیرهای بهبود یافته
بهبود بیتومن
بهبود بیتومن با استفاده از thermoplastic elastomers
بهبود بیتومن با اضافه کردن پلیمرهای ترموپلاستیک non-rubber:
بهبود بیتومن با اضافه کردن rubberها
بهبود بیتومن با اضافه کردن سولفور
Mattigrade Bitumens
Pigmentable Binders
Fuel- resisting binders
Thermosetting Binders
حذف هیدروژن- سولفوره از سیستم تولید قیر
بیوراکتور
ﻭیﮋﮔی ﻫﺎی ﻛﻠی ﺭﺍﻛﺘﻮﺭﻫﺎی ﺑﺎﻓﻞ ﺩﺍﺭ ﺑی ﻫﻮﺍﺯی (ABR)
ﻣیﺰﺍﻥ ﮔﺎﺯ ﻣﺘﺎﻥ ﺗﻮﻟیﺪی : m3/kgVSS.d 11/0-28/1
ﺧﺼﻮﺻیﺎﺕ ﻫیﺪﺭﻭﺩیﻨﺎﻣیﮑی ﺭﺍﮐﺘﻮﺭ
ﺗﻮﻟیﺪ ﮔﺎﺯ ﺩﺭ ﺭﺍﮐﺘﻮﺭﻫﺎی ﺑﺎﻓﻞ ﺩﺍﺭ ﺑی ﻫﻮﺍﺯی
ﺍﺛﺮ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﺟﺮیﺎﻥ ﺧﺮﻭﺟی
ﺭﺍﻫﺒﺮی ﺭﺍﮐﺘﻮﺭﻫﺎی ﺑﺎﻓﻞ ﺩﺍﺭ ﺑی ﻫﻮﺍﺯی
راه ﺍﻧﺪﺍﺯی
ﺗﺼﻔیﻪ ﻓﺎﺿﻼﺑﻬﺎی ﺑﺎ ﺑﺎﺭ ﺁﻟﻮﺩﮔﯽ ﭘﺎییﻦ
ﺗﺼﻔیﻪ ﻓﺎﺿﻼﺑﻬﺎیﺪﺍﺭﺍﯼ ﺑﺎﺭ ﺁﻟﻮﺩﮔﯽ ﺑﺎﻻ
ﺗﺼﻔیﻪ ﻓﺎﺿﻼﺑﻬﺎی ﺩﺍﺭﺍی ﺟﺎﻣﺪﺍﺕ ﺑﺎﻻ
ﺩﻣﺎ
ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪیﻬﺎی ﺳیﺴﺘﻢ ABRﺩﺭ ﺗﺼﻔیﻪ ﻓﺎﺿﻼﺑﻬﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ
بیوراکتور مورد استفاده در این طرح
تهیه میکروارگانیسم مناسب
شرح فرایند
فرایند seaboard:
شناسایی میکروارگانیسم ها
طرح توجیهی افزایش گوگرد به قیر جهت بهبود خواص قیر تولیدی
خواص گوگرد
عملکرد گوگرد در ساختمان شیمیایی قیر و خواص آن
تأثیر افزایش گوگرد به مخلو طهای آسفالتی
بتون آسفالتی
ماسه آسفالت
رو شهای تهیه آسفالت گوگردی
پارامترهای آزمایش مارشال
آنالیز روسازی آسفالت در مورد مقاومت شیاردار کردن
خزش متراکم تحت بارگذاری مکرر
ضریب بر جهندگی ارتجاعی
مقاومت در برابر خستگی
بررسی تغیر شکل پذیری مخلوط SEA
بافت قیر گوگردی
1- ترکیب قیر با گوگرد قبل از افزون به مصالح داغ
2- افزودن گوگرد به مصالح داغ آغشته به قیر
تثبیت ترکیبهای قیر – گوگرد
خصوصیات پلیمر
طرح روسازی های آسفالت گوگردی
شرح فرآیند آسفالت گوگردی تهیه شده با گوگرد مذاب
تنظیم دما
درصد گوگرد مناسب
خواص بافت قیر-گوگرد
شرح فرآیند آسفالت گوگردی تهیه شده با گوگرد جامد
امولسیون های آسفالت گوگردی
درجه بندی قیر
عامل نرم کننده
ماده امولسیون ساز
شرح فرآیند
درصد وزنی بافت قیر گوگردی در آسفالت
مواد متشکله قیر
مشخصات عمومی قیر
طبقه بندی قیر
الف - قیرهای جامد (Penetration Grade Asphalt Cement)
ب - قیرهای جامد اکسید شده (Rubbery Grade Oxidized Grade)
پ - قیرهای مایع: Cut Back
مشخصات قیرهای مایع
نمونه برداری
الف - از مخازن
ب - از بشکه ها و ظروف
ث – احتیاط‌های لازم در نمونه‏برداری
آزمایش‏ها
گرانروی
مقدار درصد آب
نقطه اشتعال
تقطیر
آزمایش بر روی باقیمانده تقطیر
مظروف نمودن و نقل و انتقال قیرهای مایع
علامت گذاری
محل آزمایشگاه های صلاحیتدار
مواد قیری
قیرها
مواد قیری جامد
مواد قیری نیمه جامد
مواد قیری مایع
محصولات رقیق شده
نرم کننده
اصطلاح ها
اسفالت
سیمان آسفالتی
آسفالت طبیعی
مصالح دانه‏ای
باقیمانده سنگ شکن سنگ لاشه
تراشه سنگ
تخاله
اصطلاح های مربوط به مواد به طور اعم
ماسه
پوکه
روزنه
سرند
الک
اثر پلیمر SBS بر خواص دینامیکی آسفالت
اختلاط قیر و پلیمر
آزمایش های آسفالت
آزمایش تعیین نسبت مدول گسیختگی
آزمایش کشش غیر مستقیم
آزمایش شکست خستگی
نسبت مدول گسیختگی
مراحل شکست خستگی
کشش غیر مستقیم و شکست خستگی
اثر عوامل جفت کننده مختلف بر خواص مکانیکی آمیزه های لاستیکی DPDM تقویت شده با پرکننده سیلیکا
اثر عوامل جفت کننده بر فرایند پخت
اثر هم افزایی در چقرمگی شکست آمیخته پایه اپوکسی دارای ذرات لاستیک بازیافتی
آزمایش های مکانیکی
مشاهده میکروسکوپی
پوشش های آسفالتی اصلاح شده با پلی سولفید پلیمر
تهیه قیر و آسفالت اصلاح شده
نتایج آزمون مارشال
نتایج آزمون خزش دینامیکی
خواص آسفالت پلیمری حاصل از اختلاط پس مانده تقطیر در خلاء و ضایعات واحد تولید پلی اتیلن و لاستیک استیرن- بوتادی ان
اثر ضایعات پلی اتیلن بر خواص پس مانده تقطیر در خلاء
اختلاط ضایعات SBR با پس مانده تقطیر در خلاء
اختلاط ضایعات NMP با پس مانده تقطیر در خلاء
اختلاط مخلوط ضایعات پلیمری با پس مانده تقطیر در خلاء
استاندارد روش آزمون اندازه‏گیری جرم حجمی نسبی قیر جامد
استاندارد روش آزمون شناور مواد قیری Error! Bookmark not defined.
نقطه اشتعال (Flash Point)
نقطه آتش گرفتن (Fire Point)
لزوم تعیین نقطه اشتعال در انواع فرآورده های نفتی
نقطه اشتعال نفت سفید
نقطه اشتعال نفت کوره Fuel Oil Flash Point
روش های آزمایش
تاثیر فشار جو بر نقطه اشتعال فرآورده
Correction For Barometric Pressure
The Pensky- Martens Flash Point ASTM D93
Cleveland Open Cup Fash & Fire Point, ASTM D.92
روش اندازه گیری نقطه اشتعال قیر به طریقه باز (کلیولند)
دستگاه و وسایل مورد نیاز
سوار کردن دستگاه
روش آزمون
وزن مخصوص (Specific Gravity)
موارد استفاده از وزن مخصوص
Specific Gravity
A.P.I. Gravity
روش اندازه گیری
هیدرومتر – Hydrometer
دستگاه اندازه گیری وزن مخصوص
اندازه گیری فرآورده های نفتی
تعیین وزن ازروی حجم
ضریب مصحح وزن مخصوص
روش آزمون وزن مخصوص قیرهای نیمه جامد ASTM D 70
وسایل مورد نیاز
آماده سازی وسایل
کالیبراسیون پیکنومتر
دستور کار آزمایش
خطای قابل قبول
روش استاندارد آزمون اندازه گیری دانسیته نسبی قیر جامد 71 ASTM
نمونه گیری آزمایش
دستور کار آزمایش
گزارش
خطای مجاز
استاندارد ملی 2956
روش آزمون تعیین وزن مخصوص قیرهای جامد و نیمه جامد
روش استاندارد آزمایش نفوذ پذیری (Penetration) مواد قیریASTM D5
ظرف نمونه
حمام آب
ظرف بشقابی گود
روش زمان گیری
دماسنج ها
مقدمات آزمایش نمونه
شرایط آزمایش
روش آزمایش
نحوه گزارش نتایج
خطای مجاز
الف: یک آزمایشگر
ب: دو آزمایشگاه
استاندارد ملی 2950
روش آزمون تعیین درجه نفوذ مواد قیری
دستگاه و وسایل مورد نیاز
آماده سازی نمونه
شرایط آزمون
روش آزمایش
روش تقریبی تعیین درجه نفوذ
گزارش نتایج
روش استاندارد آزمون تعیین نقطه نرمی قیر (دستگاه حلقه و گلوله) ASTM D 36
مواد و شناساگرها
نمونه گیری
مراحل اجرای آزمایش
محاسبات
گزارش
خطای مجاز
استاندارد ملی 2951
روش آزمون تعیین نقطه نرمی مواد قیری
روش آزمون برای موادی که نقطه نرمی آنها زیر 80 درجه سلسیوس است
روش آزمون برای موادی که نقطه نرمی آنها بالای 80 درجه سلسیوس است
استاندارد ملی 2955
روش آزمون قابلیت کشش مواد قیری
احتیاط‌های لازم
گزارش
استاندارد روش تعیین نقطه شکست قیر و مواد قیری
(آزمایش فراس)
جلد چهار


خزش(Creep): افزایش و کاهش طول دائمی پوشش ناشی از تغییرات رطوبت یا حرارت
شکاف (Split): پارگی پوشش در نتیجه تنش کششی
عایق
تاریخچه
موارد کاربرد عایق
1- زیر کاشی و سرامیک های سقف های شیبدار
4- پی ساختمان ها
6- پشت بام های گلخانه ای
7- سقف های انحنا دار
8- پشت بام های شکسته
9- روی ورق های شیروانی
10- پارکینگ های طبقاتی
11- پل ها
16- عایق کردن تمام جزئیات سقفها و ساختمان
17- عایق کردن کف حمام
روش سنتی عایق کاری رطوبتی در ایران( قیر گونی)
ویژگی های گونی
ویژگی های قیر
الف- زیر سازی
ب – شیب
ج- تعداد لایه ها
به نوع پوشش، شرایط جوی و نوع استفاده از عایق بستگی دارد.
د- نوع پوشش
دستور ساختن اندود آب بندی قیر گونی
عایقکاری رطوبتی بامهای تخت (با شیب تا 6 :1)، تراسها و بالکنها با قیر و گونی
عایقکاری به هنگام بارندگی مجاز نیست
عایقکاری بامهای تخت، تراسها و بالکنها به ترتیب زیر است
عایقکاری با گونی قیراندود
عایقکاری با مشمع و مقوای قیراندود یا قطران اندود
عایقکاری با مصالح پیش‌ساخته
عایقکاری رطوبتی بامهای شیبدار، قوسی و گنبدها
عایقکاری بامهای شیبدار پوشش شده
عایقکاری بامهای شیبدار صاف، قوسی و گنبدها
عایقکاری رطوبتی کف و شالوده
عایقکاری رطوبتی کف ها
عایقکاری رطوبتی شالوده‌ها
عایقکاری رطوبتی دیوار زیرزمین
عایقکاری کف آشپزخانه، سرویسهای بهداشتی و فضاهای مشابه
عایقکاری رطوبتی سایر قسمتهای ساختمان
عایقکاری کف و بدنه استخرها و منابع آب
عایقکاری کف پارکینگ در طبقات
عایقکاری نماها
عایقکاری درزهای انبساط در بام، نما و کف طبقات
آزمایش عایقکاری
اجرای عملیات ترمیمی در عایق های رطوبتی
مرمت بدون نیاز به برکندن عایق های قبلی
مرمت به روش برچیدن عایقکاری قبلی
حفظ و مراقبت عایق های رطوبتی
معایب روش سنتی قیر و گونی
تعریف و تقسیم بندی عایق ها
«طبقه بندی عایق دراستاندارد UNI» (با فرمول قیر پلیمری)
1- طبقه UNI 8818-BPE11-32-32
2- طبقه (UNI8818-BPE11-51-32) با سنگریزه
3- طبقه UNI 8818-BPP-BPE11-00-32
4- طبقه UNI 8818-BPP-BPE11-51-32 با سنگریزه
5- طبقه UNI 8818-BPE01-32-32 بدون سنگریزه
6- طبقه UNI 8818-BPE01-51-32 با سنگریزه
7- طبقه UNI 8818-BPP-BPE01-00-32 بدون سنگریزه
8- طبقه UNI 8818 BPP-BPE50-00-32 با سنگریزه
9- طبقه UNI 8818 BPP-BPE50-00-32
10- طبقه UNI 8818 BPP-BPE50-51-32
11- طبقه UNI 8818 BPP-BPE05-00-32
12- طبقه UNI 8818 BPP-BPE51-32-32
سیستم کدگذاری طبقه بندی استاندارد UNI
عمده محصولات تولیدی شرکتهای عایق رطوبتی (ایزوگام) ایران
لایه ایزولاسیون با روکش آلومینیوم ( مخصوص صادراتی )
لایه ایزولاسیون با ( روکش آلومینیوم (
ویژگی های برتر عایق رطوبتی (ایزوگام)
پوشش های قیر اصلاح شده
پوشش های قیر اصلاح شده با استفاده از مسلح کننده پشم شیشه و پلی استر
مزایای پوشش قیر اصلاح شده نسبت به پوشش بام ساخته شده
پوشش های قیر لاستیکی
نمدها
نمد های پوشش بام
نمد های روکش شده
منسوجات نبافته مورد مصرف در عایق رطوبتی
روش نیدل پانچ یا سوزنی
عدل بازکن
مخلوط کننده
کاردینگ
کراس لاپر یا لایه ساز
سوزن زنی
اجزاء اصلی یک ماشین نیدل پانچ
تراکم سوزن زنی یا پانچهای روی وب دریک پاس
رول کننده
روش ملت بلون MELT BLOWN
الف : اکسترود کننده
ب) پمپ Metering
ج) تجهیزات قالب
بخش بینی مانند قالب
منافذ هوا
د) شکل دهی وب
ه) پیچاندن
روش ترموباندینگ THERMOBONDING
باند به روش شیمیائی CHEMICAL BOND
در هم گرویدن توسط آب SPUNLACE
روش اسپون باند یا الیاف یکسره (SPUN BOND )
SPUNBOND – LINE CONFIGURATION
فرایند اسپون باند
پلیمرها در اسپون باند
پلی پروپیلن
پلی استر
نایلون
پلی اتیلن
پلی یورتان
رایون
ترکیب پلیمرها
نخ تابی و تشکیل وب
منکسرکننده های جدایش الیاف
تولید لایی با ماشین کراس
پیوند دادن الیاف
اثر تابش ریز موج بر رنگرزی الیاف پلی استر: بررسی اثر پیش عمل آوری الیاف در حلال آلی
پیش عمل آوری و رنگرزی
اندازه گیری قدرت رنگی
آزمایش‌های میکروسکوپی
اثر عمل آوری در حلال‌های آلی به کمک گرمای ناشی از تابش امواج ریز موج
اثر گرمای ناشی از تابش امواج ریز موج بر مقدار جذب رنگینه پاشیده
اثر وجود حامل
استفاده از چوب به عنوان پر کننده در پلی اتیلن
‌مواد
‌آغشته ‌سازی ‌الیاف
‌تهیه ‌کامپوزیت
‌آزمایش‌های ‌مکانیکی
‌اثر ‌شرایط ‌فراورش
‌اثر ‌آغشته ‌سازی ‌لیف
بررسی خواص مکانیکی کامپوزیت های پلی استر- کاه ساقه برنج
پبررسی رفتار گرمایی لاکهای پودری بر پایه رزین های پلی استر و اپوکسی- پلی استر
آزمون جریان پذیری پودر
آزمون های زمان بندی شتاب یافته
آزمون پاشش مه نمک
آزمون رطوبت
آزمون چسبندگی برشی
آزمون های مکانیکی
بررسی خواص فیزیکی و مکانیکی
آزمون جریان پذیری
آزمون مه نمک
چسبندگی برشی
آزمون های مکانیکی
پوشش های ترموپلاستیک
1. ترموپلاست های مصرفی در صنایع پوششی
1-1 پی. وی. سی
1-2 نایلون ها
1-3 پلی اتیلن با دانسیته کم
1-4 پلی اتیلن با دانسیته زیاد
1-5 پنتون
1-6 پلی پورتان
1-7 کاب
1-8 پی. تی. اف. ای
1-9 پی. تی. اف. سی. ای
1-10 اف. ای. پی
2- آماده سازی شیء برای پوشش دادن
3- شستشوی سطح شیء و آستر کردن آن
4- فرآیندهای پوشش دهی
5- روش های پوشش دهی
5-1 غوطه ور کردن در بستر شبه سیال
5-2 غوطه ور سازی در پلاستیسول مایع
تولید الیاف پلیمری از آمیخته بطریهایPET بازیافتی PP
مطالعات میکروسکوپ نوری
خواص مکانیکی
استحکام کششی
ازدیاد طول تا پارگی
نمره الیاف
تعیین نمونه بهینه
سیستم های فرآیند اسپون باند
سیستم دو کان «DOCANSYSTEM»
سیستم رایکوفیل «RELCOFIL »
سیستم لوتراویل LUTRAVIL SYSTEM
خواص و مشخصات اسپون باندها
کاربرد لایه های اسپون باند
الف ـ صنایع خودروسازی
ب ـ ساختمان سازی
ج ـ بهداشتی و پزشکی
د ـ بسته بندی
پوشش بام ساخته شده
روش های مصرف کردن پوشش ساخته شده
روش همپوشانی
روش مصرف مرحله ای
مقایسه روش های همپوشانی و مصرف کردن مرحله ای
رویه سازی
رویه سنگدانه معدنی
پوشش با رویه صاف
پوشش بام رولی با رویه مواد معدنی
روکش های باز تابنده حرارتی
درزها در پوشش های ساخته شده
عایق های پیش ساخته ( ایزوگام )
استاندارد ایران برای عایق های پیش ساخته
اجزای تشکیل دهنده عایق پی
اجزای تشکیل دهنده عایق بام
ویژگی های پلی استر نبافته
ویژگی های فلت الیاف شیشه ( تیشو )
مزایای عایق های رطوبتی پیش ساخته
معایب عایق های رطوبتی پیش ساخته
پوشش بام ساخته شده با روش سرد
پس بریده قیر
امولسیون قیر
استفاده از نمد ها در اجرای پوشش های روش سرد
مزایای روش سرد
معایب روش سرد
ملاک های عملکرد پوشش های روش سرد
پوشش بام محافظت شده
مزایای پوشش بام محافظت شده
معایب پوشش بام محافظت شده
پوشش های یک لایه
روش های مصرف پوشش بام یک لایه
پوشش های مایع مصرف شونده
پوشش های فلزی ورقی در بام های افقی تخت
سرب
مس
روی
آلومینیوم
نگهداری پوشش های فلزی بام
بررسی بهترین روش تولید قیرهای مورد نیاز در صنعت عایق رطوبتی پیش ساخته
عایق های گرمائی هدایتی(حرارتی)
عایق های گرمائی تشعشعی یا عایق های فلزی
عایق های رطوبتی
انواع عایق های رطوبتی:
عایق های رطوبتی پیش ساخته
قیر
قیرهای نرم یا قیرهای پالایش مستقیم
قیر دمیده (BLOWN BITUMEN)
درجه نفوذپذیری(PENETRATION)
درجه نرمی(softening point)
هوادهی در پالایش های نوین قیر در صنعت عایق
قیر مناسب جهت تولید عایق های رطوبتی پیش ساخته
روش های تولید قیر مورد استفاده در عایق های رطوبتی پیش ساخته
مخلوط چند قیـر(قیرهای دمیده و آسفالتی) با نرم کننده هایی چون HVS (Heavy vacuum slops)
مواد
روش های کار
اختلاط قیر دمیده 10/110 با روغنH.V.S
اختلاط قیر دمیده 10/110 با قیر 100/85
اختلاط قیر دمیده 10/110با قیر 100/85 درحضور مقدارثابت 5% روغن H.V.S
اختلاط قیر دمیده 10/110با قیر 100/85 درحضور مقدارثابت 10% روغن H.V.S
اختلاط قیر دمیده 10/110با قیر 100/85 درحضور مقدارثابت 15% روغن H.V.S
جلد پنجم


استاندارد ویژگی‌های عایق رطوبتی
آزمایش‌ها و ویژگی‌های عایق‌های رطوبتی
نمونه برداری
اندازه گیری وزن ناخالص هر رول
وزن پوشش رول و مغزه
مغزه ها
وزن خالص
شکل ظاهری و ابعاد رول ها
وزن خالص در واحد سطح
مقاومت
آزمایش قابلیت خم شدن
افت حرارتی
ویژگی‌های استاندارد نمد پشم شیشه اشباع شده با قیر
شرایط عمومی آزمونهای عایق رطوبتی پیش ساخته
ویژگیهای عایق‌های رطوبتی پیش ساخته بام ساختمان
1- ویژگی‌های " عایق بام "
2- مشخصات کمی عایق رطوبتی بام (عایق بام):
3- ویژگی‌های ظاهری عایق رطوبتی (محصول)
بازرسی بسته بندی و چگونگی نگهداری محصول نهایی
روش نمونه برداری
4- مشخصات کمی عایق رطوبتی بام (عایق بام):
روش آزمون اندازه‏گیری ابعاد و جرم واحد سطح
استاندارد روش آزمون میزان تحمل بار و کشش عایق رطوبتی
استاندارد روش آزمون تعیین میزان انعطاف‏پذیری (دمای تاب خمشی)
عایق رطوبتی پیش ساخته در سرما
روش آزمون میزان جذب آب از طریق سطح عایق رطوبتی پیش ساخته
استاندارد روش آزمون مقاومت عایق رطوبتی پیش ساخته در مقابل بخار آب (فاکتور مقاومت)
در محیط 23 درجه سانتگراد
استاندارد روش آزمون مقاومت عایق رطوبتی در برابر اشعه فرابنفش (UV)
استاندارد روش آزمون تاب کششی اتصالات عایق رطوبتی پیش ساخته
1- روش تهیه نمونه اتصالات
2- تهیه آزمونه
روش آزمایش
محاسبات
گزارش
روش آزمون مقاومت عایق‌های رطوبتی پیش ساخته در مقابل ازون
وسایل آزمون
تهیه آزمونه
شرایط آزمون
شرح آزمون
نتایج آزمون
استاندارد روش آزمون پایداری ابعاد عایق‌های رطوبتی در برابر حرارت
استاندارد ویژگی‌های عایق‌های رطوبتی پیش ساخته قیری برای پی ساختمان "عایق پی"
نمادگذاری
اجزای تشکیل دهنده
ویژگی‌های ظاهری
روش نمونه گیری
ویژگی‌های فیزیکی
ویژگیهای عایق‌های رطوبتی پیش ساخته با قیر اصلاح شده توسط پلیمرها برای پی
نمادگذاری
اجزای تشکیل دهنده
ویژگیهای ظاهری
روش نمونه گیری
ویژگی‌های فیزیکی
استاندارد روش آزمون عایق‌های رطوبتی پیش ساخته،بویژه عایق پی DIN 52123
نمونه برداری
اندازه گیری ضخامت
ویژگی‌های ظاهری
انعطاف پذیری در سرما
پایداری حرارتی و درصد افت مواد فرار
آزمایش نفوذ ناپذیری در مقابل آب (Slot Pressure)
حداکثر نیروی کششی و میزان افزایش طول
اندازه گیری جرم واحد سطح
استاندارد روش آزمون نفوذ ناپذیری در مقابل آب
روش آزمون تعیین ثبات شکل عایق رطوبتی پیش ساخته در برابر گرما
روش آزمون تعیین خواص بار ـ کرنش عایق رطوبتی پیش ساخته
عایق‌های رطوبتی- روش آزمون- تعیین مقاومت کششی
استانداردهای ملی ایران در عایق رطوبتی بام
عایق‌های رطوبتی پیش ساخته بام ساختمان (عایق بام)
انواع عایق‌های رطوبتی بام
قیراصلاح شده با پلیمرهایی باخواص پلاستیکی(BPP)
قیراصلاح شده با پلیمرهایی باخواص
الاستیکی(BPE)
طبقه بندی
ویژگی‌های عایق‌های نوع BPP
1. عایق‌های رطوبتی نوع BPP تک لایه
2. عایق‌های رطوبتی نوع BPP دو لایه
3. ویژگی‌های ظاهری عایق‌های رطوبتی پلیمری
بازرسی بسته بندی و چگونگی محصول نهائی
عایق‌های رطوبتی- ویژگی ها- قسمت دوم- عایق‌های رطوبتی بام پلیمری الاستیکی (نوع BPE)
ویژگی‌های عایق‌های نوع BPE
1. عایق‌های رطوبتی نوع BPE تک لایه
2. عایق رطوبتی نوع BPE دو لایه.
ویژگی‌های ظاهری عایق‌های رطوبتی نوع BPE (محصول)
بازرسی بسته بندی و چکونگی نگهداری محصول نهائی
نمونه برداری
نشانه گذاری
مشخصات روی برچسب عایق رطوبتی
مشخصات روی فیلم
عایق‌های رطوبتی پیش ساخته بام ساختمان با پایه قیر اکسیده(BOF)- ویژگی ها
ویژگی‌های عایق‌های رطوبتی تک لایه (نوع BOF)
ویژگی‌های عایق‌های رطوبتی بام دو لایه (نوع BOF)
ویژگی‌های ظاهری
نمونه برداری
نشانه گذاری
مشخصات روی فیلم
ویژگیهای منسوج پلی استر نبافته
ویژگیهای فلت الیاف شیشه (تیشو)
روش آزمون فرسودگی عایق رطوبتی براثر حرارت در مجاورت هوا
وسایل آزمون
انتخاب آزمونه
روش‌های آزمون
گزارشات
1- افت جرمی
2- افت مقاومت کششی
3- افت میزان انعطاف پذیری در سرما:
استاندارد عایق رطوبتی به روش آزمون مقاومت عایق رطوبتی در برابر پارگی Error! Bookmark not defined.
ویژگیهای گونی مصرفی در ساخت عایق رطوبتی جهت جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت
آزمایش‌های انجام شده بر روی عایق‌های رطوبتی
آزمایش عایق رطوبتی مختلف در برابر عوامل جوی
روش‌های مناسب برای محافظت پوشش بام
استاندارد‌های عملکرد پوشش
تذکرات
استاندارد نصب عایق‌های رطوبتی
آئین کاربرد، نگهداری، جابجائی ونصب عایق‌های رطوبتی پیش ساخته
هدف و دامنه کاربرد
حمل و نقل
نگهداری
نصب
وسایل نصب عایق
مواد کمک نصب
چگونگی بازکردن رول
آماده سازی سطح
شیب بندی
مراحل نصب
تکمیل آبروها
عایق کاری دور لوله ها روی سقف
عایق بندی و زوایای 90 درجه
روش‌های دیگر نصب عایق درگوشه ها
عایق کاری مفصل ها
حمل و نقل، انبارداری و نکات نصب
تعمیر و نگهداری
نوسازی ، تعمیر و نگهداری پوشش‌های بام
عوض کردن یا دوباره پوشش دادن
تحقیق و بررسی
نگهداری پوشش بام
تکنولوژی جدید در عایقکاری رطوبتی ساختمان
عایق رطوبتی جدید
مشخصات ساختاری
کاربردهای پیشنهادی
مشخصات فیزیکی
مشخصات فنی رزین ـ تولید عایق
مشخصات فنی رزین
مواد تشکیل دهنده عایق
مشخصات فنی اندود عایق SH 765M
کاربرد‌
خشک شدن
قابلیت انعطاف
قابلیت پوشش
تغییرات شدید هوا
روش ترمیم
شرایط نگهداری
مزایای این عایق
آگهی دهنده:
موسسه پژوهش گستر پیمان
09128090057
تهران - تهران

1888
0
۱۳۹۴/۰۴/۲۰
۱۳۹۴/۰۴/۲۴
تهران-فلکه سوم تهرانپارس– پلاک547 – طبقه4 – واحد7
Email

توجه: لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید. نیازمندیهای پانیکاد، هیچگونه مسئولیتی درباره درستی اطلاعات ندارد و مسئولیت آن با آگهی دهنده می باشد.

جدیترین آگهی‌های نفت ، گاز ، پتروشیمی
تولید و فروش انواع گریتینگ های فولادی

تهران - سهراب دستگیر

09124024437

تولیدکننده انواع گریتینگ از جمله تولید گریتینگ به روش الکتروفورج و بوسیله خطوط تولید تمام اتوماتیک


تولید و فروش هندریل (نرده , حفاظ) صنعتی

تهران - سهراب دستگیر

09124024437

شرکت توسعه شبکه های فولادی آسیا (تشفا) علاوه بر تولید انواع گریتینگ و توری محصولی دیگر بنام هندریل یا نرده های فولادی که شامل میله های پایه و نرده های خمیده می باشد، کرده است.


فروش انواع مانومتر ، فروش انواع فشارسنج ، فروش انواع گیج فشار

تهران - ایران پویا صنعت

02177634601

- فشارسنج (مامومتر) : فروش مانومتر خشک ، فروش مانومتر روغنی در اندازه های 4 سانتیمتر 6 سانتیمتر 10 سانتیمتر و 16 سانتیمتر عمودی و افقی با برندهایی از قبیل : دراک (دروک) DRUCK ، پکنز PAKKENS ، ویکاWIKA ، اینسترومیتINSTRUMATE ، آفریزوAFRISO ، دلتا DELTA ، اف جی FG، تی جی TG ، AB ، ST، ایندومارت INDUMART ، فیشر ، ویکی WIKI، فروش انواع مانومتر دیجیتال


فروش شیرهای برقی یونیدی UNI-D unid جهت سیال آب و بخار در سایزهای مختلف

تهران - ایران پویا صنعت

09123095134

شیر برقی Solenoid Valve در تاسیسات جهت کنترل عبور سیال مورد استفاده قرار میگیرد و دستگاهی الکترومغناطیسی است که با تحریک سیم پیچ توسط برق ورودی به شیر و حرکت هسته آهنی درون خود مسیر حرکت سیال را کنترل مینماید.


طراحی فرمولاسیون و راه اندازی خط تولید انواع رنگ ، رزین و چسب

ساوه - مهندس حمیدرضا اصفهانی

09122563203

طراحی فرمولاسیون و راه اندازی خط تولید انواع رنگ ، رزین و چسب


طراحی فرمولاسیون و راه اندازی خط تولید انواع محصولات لاستیکی

ساوه - مهندس حمیدرضا اصفهانی

09122563203

طراحی فرمولاسیون و راه اندازی خط تولید انواع محصولات لاستیکی


طراحی فرمولاسیون و راه اندازی خط تولید انواع محصولات کامپوزیتی

ساوه - مهندس حمیدرضا اصفهانی

09122563203

طراحی فرمولاسیون و راه اندازی خط تولید انواع محصولات کامپوزیتی


طراحی فرمولاسیون و راه اندازی خط تولید انواع محصولات پلاستیکی

ساوه - مهندس حمیدرضا اصفهانی

09122563203

طراحی فرمولاسیون و راه اندازی خط تولید انواع محصولات پلاستیکی


سازنده ماشین آلات تولید ورقهای کامپوزیتی پیش آماده SMC در ایران

ساوه - مهندس حمیدرضا اصفهانی

09122563203

سازنده ماشین آلات تولید ورقهای کامپوزیتی پیش آماده SMC در ایران


فروش ویژه پودر PVC گرید S65 پتروشیمی بندر امام خمینی جهت صادرات و مصرف داخل

ساوه - مهندس حمیدرضا اصفهانی

09122563203

احتراماً به استحضار میرساند گروه مهندسی پارس بسپار ایرانیان ( مشاوران پارس تکنیک ) ارائه کننده خدمات فنی مهندسی در زمینه طراحی فرمولاسیون و راه اندازی خطوط تولید محصولات پلیمری اقدام به عرضه پودر پی وی سی گرید s65 و s70 از پتروشیمی بندر امام خمینی با کیفیت و قیمت مناسب جهت تولید انواع لوله پلیکا، روکش کابل، نوار دور شیشه ، گرانولهای رنگی ، دیوار پوش ، کف پوش ، قرنیز ، نوار لبه ام دی اف ، فوم بردها ، شیت و فیلم های رنگی و سایر مصنوعات پی وی سی نموده است نوع بسته بندی محصول به صورت جامبوبگ های


لاستیک مکش کارتن لاستیک وکیوم  ساکشن مکش لاستیکی

تهران - شرکت اندیشه داران صنعت

09192021798

لاستیک وکیوم اندیشه داران صنعت عملیات برداشتن گازها و مایعات یا هرچیز دیگر از یک حجم و یا سطح به طوری که فشار از میحط کاسته شود را انجام می دهد


مبدل حرارتی APV  مبدل حرارتی صفحه ای SONDEX  واشر مبدل حرارتی MUELLER

تهران - شرکت اندیشه داران صنعت

09192021798

شرکت اندیشه داران صنعت تولیدکننده قطعات لاستیکی و پلیمری در صنایع مختلف مانند نفت و گاز ، پتروشیمی ، نیروگاه ها و .... می باشد.


اورینگ وایتون – اورینگ وایتون 75 – اورینگ وایتون متری

تهران - شرکت اندیشه داران صنعت

09192021798

شرکت اندیشه داران صنعت تولیدکننده قطعات لاستیکی و پلیمری تولید انواع اورینگ های مداربسته و اورینگ های متری برای صنایع مختلف می باشد.


مبدل حرارتی HISAKA  مبدل حرارتی صفحه ای FISCHER واشر مبدل حرارتی SWEP

تهران - شرکت اندیشه داران صنعت

09192021798

شرکت اندیشه داران صنعت تولیدکننده انواع واشرپلیت ها برای صنایع مختلف مانند نفت و گاز ، پتروشیمی ، نیروگاه ها و ....


واشر پلیت مبدل حرارتی آلفالاوال –واشر مبدل حرارتی صفحه ای GEA

تهران - شرکت اندیشه داران صنعت

09192021798

شرکت اندیشه داران صنعت تولیدکننده قطعات لاستیکی و پلیمری آببندکننده در صنایع مختلف می باشد.


آگهی های ویژه نفت ، گاز ، پتروشیمی
مشاهده بیشتر