برو بالا

ثبت آگهی رایگان
صنعت   -   ماشین سازیشماره آگهی: ۵۹۶۷۶

دیگ بخار

دیگ بخار
گروه تولیدی صنعتی استواری
09191785532-02136695388
دیگ بخار

دیگ بخار دستگاهی است که برای تولید بخار از آن استفاده می‌شود. این بخار می‌تواند برای چرخاندن توربین یا گرم کردن برخی کوره‌ها استفاده شود. در دیگ های بخار که در نیروگاهها کار میکنند به دلیل نیاز به فشار بالاتر بخار به صورت سوپر هیت (مافوق گرم) است. آب در این دیگ بخار از لوله هایی که در میان شعله های مشعل محصور شده‌اند عبور می‌کند اما در دیگ های بخار کوچکتر بخار به صورت اشباع خواهد بود و در این مشعل‌ها شعله در داخل لوله و آب در اطراف لوله قرار دارد.
یک دیگ بخار از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده که توضیح مختصری در مورد آنها خواهید دید:
1. مشعلهای دوگانه سوز
2. شیشه آب نما: سطح آب داخل دیگ را نشان می‌دهد
3. مانومتر: فشار دیگ را نشان می‌دهد
4. تابلو و تجهیزات برقی
5. هشدار دهنده : در صورت بالا رفتن فشار داخل دیگ هنگامی که قسمتی به درستی کار نکند
6. پمپ : در این دیگها از پمپ با دبی بالا و هد متوسط از نوع حلزونی طبقاتی استفاده می‌کنند که دارای یک الکترو موتور به عنوان محرک است..
7. دودکش : برای خروج گازهای سوخته شده در فرایند احتراق
8. زیر آب زن : خروجی از ته دیگ برای خروج رسوبات ته‌نشین شده در ته دیگ
9. سنسور حرارتی: از آنجایی که بخار تولیدی در حالت اشباع است و دما و فشار همواره متناسبند بجای استفاده از فشارسنج که در فشارهای بالا مشکل است از سنسورهای حرارتی استفاده میکنند با استفاده از این اصل که هر دما فشار معینی را نشان می‌دهد.
10. سوپاپ اطمینان : اگر در موارد نادر تمام ایستگاه های ایمنی و همچنین هشدار دهنده‌ها به علت نقص درست کار نکنند در صورت تجاوز فشار از محدوده قانونی خود سوپاپ باز شده و فشار را با خارج کردن قسمتی از بخار داخل دیگ کاهش می‌دهد.
11. تراپ: واحدیست که بخار کندانس شده را جمع‌آوری کرده و به آن تله آب نیز می‌گویند.
آب رسانی برای دیگ بخار:
سیال اصلی استفاده شده در دیگ بخار آب است باید این سیال طی مراحلی آماده و وارد دیگ شود. قسمت‌های اصلی آب‌رسانی عبارتند از:
1. منبع آب صنعتی مانند چاه عمیق
2. فیلتر شنی: ذرات جامد معلق در آب را جمع‌آوری می‌کند که از طبقات شنی، سیلیسی و سنگی تشکیل شده است. شیر ها در این قسمت و فیلتر بعدی بگونه‌ای طراحی شده‌اند که بعد از ساعاتی کار و کثیف شدن بتوان جریان آب را به صورت معکوس از آن عبور داد تا تمیز شوند.
3. سختی گیر: سختی گیری برای جدا کردن دو عنصر کلسیم و منیزیم بکار میرود. اگر این دو عنصر از آب جدا نشوند همان اتفاقی در دیگ بخار می‌افتد که در کتری رخ می‌دهد. در واقع رسوبات سطح بین لوله های آتش کار با آب را کاهش میدهد و انرژی بیشتری برای تولید میزان معینی فشار مصرف می‌شود. همچنین پاکسازی این لوله ها علاوه بر هزینه بر بودن خط تولید را نیز متوقف می‌کند.
این بخش از دو مخزن تشکیل می‌شود مخزن اول شامل بافت رزین سه‌بعدی بوده که با منیزیم ترکیب شده RMg بوجود می‌آورد در نتیجه سختی آب از بین می‌رود ولی نمی‌توان آن را به فاضلاب هدایت کرد چون رزین از دست خواهیم رفت. پس از مخزن دوم به عنوان مخزن احیا استفاده می کنیم در این مخزن آب‌نمک وجود دارد. واکنشهای به صورت زیر انجام می‌شود زیر را با ترکیب رزین و منیزیم انجام میدهد.
اکنون وارد فاضلاب شده و RNA مجددا با سولفات منیزیم تر کیب شده و تولید RMG می‌نماید که با انجام چرخه‌ای این واکنش‌ها رزین مجددا احیا شده و از چرخه خارج می‌شود.
اکنون سختی آب گرفته شده ولی برای وارد شدن به داخل دیگ هنوز مشکلاتی وجود دارد
1. اکسیژن محلول در آب که باعث اکسید شدن خط لوله می‌شود.
2. دمای پایین آب که به دیگ بخار که در دمای بالا است شک وارد می‌کند.
برای حل مشکلات بالا از ریگازور استفاده می‌کنند که مخزنی است حاوی آب بدون سختی که از مرحله قبل تولید شده و قسمتی از بخار تولیدی دیگ با فشار وارد آن می‌شود تا علاوه بر بالا رفتن دمای آب اکسیژن موجود به صورت حباب از آن خارج شود.
آب موجود میتواند مورد استفاده دیگ بخار قرار گیرد که توسط پمپ با دبی بالا دیگ را تغذیه می‌کند. این تغذیه هم می‌تواند اتوماتیک باشد و هرگاه سنسور‌های دیگ سطح آب داخل دیگ را کافی تشخیص ندادند به پمپ فرمان تغذیه دهند و یا به صورت دستی و توسط اوپراتور پمپ روشن شود.
آگهی دهنده:
گروه تولیدی صنعتی استواری
09191785532-02136695388
تهران

231
0
۱۳۹۶/۰۷/۲۵
۱۳۹۶/۰۷/۲۵
۱۳۹۶/۱۲/۲۱
کیلومتر ۱۱ جاده ورامین – قلعه نو – شهرک صنعتی عشق آباد – کوچه پنجم – پلاک ۴۲
Email

توجه: لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید. نیازمندیهای پانیکاد، هیچگونه مسئولیتی درباره درستی اطلاعات ندارد و مسئولیت آن با آگهی دهنده می باشد.

جدیترین آگهی‌های ماشین سازی
ساخت کلیه ماشین آلات خطوط صنعت غذا و صنایع شیمیایی

امید نساری

09155140073,051-35413053

شرکت صنعتی ابزار بسته بندی خراسان طراح و سازنده کلیه ماشین آلات خطوط صنعت غذا و صنایع شیمیای


دستگاه پرکن و فیلر

امید نساری

09155140073,051-35413053

شرکت صنعتی ابزار بسته بندی خراسان سازنده انواع دستگاه پرکن و فیلر


دستگاه دربند قوطی فلزی

امید نساری

09155140073,051-35413053

شرکت صنعتی ابزار بسته بندی خراسان سازنده انواع دستگاه دربندی قوطی فلزی


خط تولید زغال فشرده

بهنام مددی

09147557802

شرکت تیوا ماشین بزرگترین تولید کننده ماشین آلات زغال فشرده در کشور


۱۳۹۷/۰۴/۳۱
فروش میز ویبره

هونام سنگ

09113269239

ساخت انواع میز ویبره بصورت تخصصی ساخت و فروش انواع میز ویبره با مشخصات فنی متفاوت