برو بالا

ثبت آگهی رایگان
خدمات   -   خدمات اداریشماره آگهی: ۶۰۹۷۹

ثبت موسسه ترک اعتیاد

ثبت موسسه ترک اعتیاد
maral alinejad
88888822
اعتیاد، حالتی است که در آن شخص به علت روانی یا مصرف مواد شیمیایی، طبیعی دچار ضعف اراده در کنترل تکرار اعمال خود می شود هر چند ضعف اراده فی نفسه بیماری نیست ولی به علت عوارضی که بر سیستم عصب مرکزی شخص ایجاد شده به عنوان بیماری فرض می شود و این بیماری با ایجاد اختلال در کنترل بر سیستم رفتار – پاداش ، باعث تکرار آن رفتار می گردد. امروزه اعتیاد به مواد مخدر را می توان یکی از معضلات بهداشتی، روانی و اجتماعی جهان امروز به حساب آورد که عدم اطلاعات کافی از عوارض مواد مخدر ، یکی از مهم ترین دلایل گرایش به آن می باشد.
متقاضیان تاسیس مراکز ترک اعتیاد، می توانند بر حسب نوع فعالیتی که می خواهند آغاز کنند با ارائه درخواست رسمی، نسبت به اخذ مجوز از سازمان بهزیستی،وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی،وزارت کشور و نیروی انتظامی اقدام کنند.
طیق ماده1آیین نامه راه اندازی مرکز درمان سوء مصرف مواد: مرکز درمان سوء مصرف مواد، به مرکزی اطلاق می گردد که امکانات ارائه خدمات درمانی سم زدایی و خدمات پیشگیری از عود و درمان های غیر دارویی و در صورت اخذ مجوز واحد درمان وابستگی به مواد افیونی با داروهای آگونیست، درمان سم زدایی و نگهدارنده (طولانی مدت) را با داروی آگونیست افیونی برای درمان سرپایی معتادان دارا باشد.کلیه این خدمات باید منطبق با پروتکل درمان سوء مصرف مواد (که توسط معاونت سلامت ابلاغ می گردد) باشد.
واحد درمان وابستگی به مواد افیونی با داروهای آگونیست (که منبعد در این آیین نامه واحد نامیده خواهد شد) زیر مجموعه مرکز بوده و تحت نظر پرسنل درمانی ،درمان سم زدایی و درمان نگاه دارنده با داروهای آگونیست افیونی را ارائه می دهد.(ماده2)
ماده3_مرکز قمر: به مرکز ثابت یا سیاری گفته می شود که زیر نظر مستقیم با مسئولیت مرکز درمان سوء مصرف مواد، در مناطق سخت دسترس از جمله روستاها و حاشیه شهرها که فاقد مراکز دولتی یا متقاضی تاسیس در بخش خصوصی هستند،با شرایطی که در پروتکل درمان وابستگی به مواد افیونی با داروهای آگونیست آمده است،ارائه خدمت می نماید.
سم زدایی (بازگیری): به مجموعه ای اقدامات درمانی به منظور رفع وابستگی فیزیکی به مواد اعتیاد آور گفته می شود. (ماده4الف)
ب: سم زدایی سریع و فوق سریع: روشی از سم زدایی است که به کمک داروهای آنتاگونیست افیونی و رخوت زائی (sedation ) یابیهوشی ،دوره سم زدایی را به 3-2 روز(سریع)و کمتر از 12ساعت(فوق سریع)کاهش می دهد.
ماده5_پیشگیری از عود: به مجموعه اقدامات دارویی و غیر دارویی جهت پیشگیری از مصرف مجدد مواد اعتیادآور اطلاق می شود.
درمان نگهدارنده (جایگزین): به درمان طولانی مدت (بیشتر از 6ماه)با داروهای شبه افیونی گفته می شود که بعضاَ سال ها به طول می انجامد و هدف آن جلوگیری از مصرف غیر قانونی مواد افیونی توسط بیمار می باشد. (ماده6)
• شرایط تاسیس و بهره برداری
ماده 9_اجازه تاسیس مطابق با آیین نامه تاسیس درمانگاه ها خواهد بود.
*مجوز بهره برداری منوط به تامین تجهیزات عمومی و ملزومات پزشکی و همچنین رعایت سایر اصول مورد توجه این آیین نامه توسط موسس/موسسان (و تایید وضعیت ساختمانی،بهداشتی،پرسنلی و تجهیزات با توجه به ضوابط و مقررات مربوطه توسط وزارت ) خواهد بود.
• وظایف روانشناس بالینی/مشاوره دوره دیده شامل موارد ذیل می باشد:
1_مشاوره اعتیاد و پیشگیری از عود
2_مشاوره کاهش آسیب در صورت نیاز
3_آموزش خانواده
4_هدایت گروه و انجام گروه درمانی
5_مشاوره پیش و پس آزمون HIV
• شرایط ساختمانی،تاسیساتی و تجهیزاتی:
شرایط ساختمانی و تاسیساتی مرکز مطابق با آیین نامه تاسیس درمانگاه ها بوده لیکن حداقل سطح کلی زیر بنا 70متر مربع (و شامل اتاق معاینه پزشک به متراژ حداقل 8متر مربع،اتاق روانشناس/مشاوره حداقل 8متر مربع،اتاق دارو حداقل 8متر مربع،اتاق مراقبت های پرستاری و احیا حداقل 10 متر مربع،اتاق انتظار با قابلیت استفاده جهت گروه درمانی در ساعات خاص حداقل 16 متر مربع و سرویس های بهداشتی) محدود خواهد بود.( ماده26 آیین نامه راه اندازی مرکز درمان سوء مصرف مواد)
تبصره: مرکز باید به وسایل کامل احیا مجهز باشد.
https://nikregister.com
آگهی دهنده:
maral alinejad
88888822
تهران
0
183
0
۱۳۹۶/۰۹/۲۱
۱۳۹۶/۰۹/۲۱
۱۳۹۶/۱۲/۲۱
ملاصدرا – بعد از پل کردستان – شماره 63 – ساختمان اختصاصی نیک
Email

توجه: لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید. نیازمندیهای پانیکاد، هیچگونه مسئولیتی درباره درستی اطلاعات ندارد و مسئولیت آن با آگهی دهنده می باشد.
کلیدواژه‌ها:

ثبت موسسه


جدیترین آگهی‌های خدمات اداری
خدمات ثبت، ممیزی و صدور گواهینامه استانداردهای بین المللی، برگزار کننده دوره های آموزشی و صدور گواهینامه های آموزشی

هاروارد سرت یونیورسال

09360303852

استاندارد ایزو سیستم مدیریت گواهینامه گواهینامه آموزشی مدرک معادل انگلستان گواهینامه مهارتی انطباق محصول ممیزی استاندارد راهنما


نیاز به مهندس امتیاز آور

حسن مولایی

09122058892

مهندس جهت رتبه بندی مهندس امتیاز اور عمران معماری مکانیک برق زمین شناسی و .... جهت رتبه بندی شرکت های معتبر


۱۳۹۷/۰۹/۱۸
مهندس امتیاز اور

حسن مولایی

09122058892

مهندس امتیاز آور - اجاره مدرک - رتبه بندی - مهندس عمران معماری برق مکانیک زمین شناسی (کاردان و کارشناس)جهت رتبه بندی شرکت های معتبر مورد نیاز است


درب کشویی آکاردئون

علی شاددل

09125077290

درب کشویی آکاردئون ساخته شده از ام دی اف 16 و 8 میله و پی وی سی و چرم


مشاور بازرگانی شما در جمهوری آذربایجان

alphabetviera

09120356248

مشاور بازرگانی شما در جمهوری آذربایجان